Identita pro sportovní turnaj TATAMY BJJ

TATAMY 10 - THE BEATDOWN - Klíčový vizuál

Nejrychleji rostoucí turnaj na české Jiu Jitsu scéně “TATAMY” hledal svou vizuální identitu turnaj od turnaje. Po práci na 3 po sobě jdoucích turnajích jsem se rozhodl přistoupit ke grafice více komplexně. Hlavní bylo vytvoření systému, který drží ucelený styl z hlediska zastřešující značky "TATAMY", ale zároveň umožní odlišit poměrně výrazně jednotlivé turnaje. To znamená styl pozadí, barvy a další drobné prvky se mění turnaj od turnaje. Zůstává hlavní layout, písmo a prvky pro social media.

Na každý turnaj se připravuje obecně zcela nové kolo materiálů. Od všech základních vizuálů pro Facebook, Instagram, Web, YouTube až po plakáty na dětské turnaje, vouchery, diplomy apod. V podstatě by se práce dala přirovnat k tomu, jako by člověk připravoval nový turnaj třeba pro český Oktagon.

Tatamy 9 mockupTatamy 9 mockup mobileTatamy 9 mockup mobile

S rostoucím objemem práce se měnily nároky na efektivitu. Na několika prvních turnajích šlo o několik vizuálů, nicméně při posledním kole jsme řešili něco kolem 70 vizuálů pro různá použití, nepočítáme různé permutace pro rozlišení, nebo když např. představujete konkrétního zápasníka.

V daném objemu bylo neúnosné turnaj od turnaje kompletně měnit grafický vzhled. Nakonec jsme se s klientem domluvili, že vytvoříme více souvislou identitu, která se potáhne všemi následujícími turnaji od TATAMY 9 a dále. V současnosti (květen 2024), jsme v přípravě turnaje TATAMY 11 a s každým dalším kolem se nám daří více a více odladit proces tvorby. Ne všechny naše nápady přežijí první střet s realitou, ale dokázali jsme už dobře poměrně dobře odladit proces a do 1-2 dalších kol turnaje, budou vyladěné nejen všechny formáty, ale i merch pro podporu prodeje.

Tatamy 9 mockupTatamy 9 mockup postTatamy 9 mockup mobileTatamy 9 mockup mobileTatamy 9 mockup mobileTatamy 9 mockup mobileTatamy 9 mockup mobile

Díky tomuto systémy a dopředu přednastaveným šablonám a identitě jsme schopní měnit grafiku turnaj od turnaje poměrně jednoduše, vyprodukovat velké množství základního obsahu a soustředit se tak v rámci rozpočtu na několik zajímavých a kreativních postů navíc.

S velkým objemem práce také samozřejmě nestojí vše jen na mě. Například následující animaci videí (tady v podobě zjednodušených gifů) z TATAMY 9 má na svědomí Veronika Bočková.

Tatamy 9 mockupTatamy 9 mockup postTatamy 9 mockup mobileTatamy 9 mockup mobileTatamy 9 mockup mobileTatamy 9 mockup mobile