Mural v Choketopus gymu

Koncem léta 2019 mi lidé z Choketopus gymu dali úžasnou možnost navrhnout a zpracovat zadní stěnu tělocvičny. Rozměr "pouze" 10x3m. Udělat nějaký mural (ať už venku nebo uvnitř) byl jeden z mých snů od doby, kdy jsem se po večerech začal štourat v grafice. Trvalo to tedy "JEN" pár let, ale první je na světě! Teď už bych to mohl s klidem zabalit :D.

Protože jeden velký grafický motiv by neuspokojil všechny, volba padla na design pomocí malých doodlů, slovních hříček a skrytých (a někdy ne tak skrytých) významů.

Návrh jako takový jsem předělal asi na 3x než jsem byl úplně spokojený, ale vyplatilo se. Přišlo pak na řadu zpracování a co čert nechtěl, zadavatelé chtěli vytvořit bílou linku na černém pozadí. Sice jsem žádný pokoj nemaloval asi tak deset let, ale díky bohu za YouTube, kde se naučíte všechno... třeba plavat jak Sheldon Cooper, nebo jak chytře natřít stěnu válečkem, jako já :). 6 hodin práce, 9kg barvy a stěna byla černá jak nejtmavší noc.

Další část byla poměrně přímočará, nejsnazší způsob jak dostat design na stěnu (pokud neděláte freestyle z hlavy) je promítačka. Musel jsem design říznout na 3x abych to dokázal vůbec promítnout. Navíc není téměř možné navázat segmenty na centimetr přesně, takže nakonec stejně drobný freestyle a úpravy z hlavy na pořad přišly. Úplnou záchranou se ukázaly akrylové fixy, kterými se daly malovat krásné konsistentní linky.

Stěnu hodnotím nakonec asi jako největší SUKCES :)v minulém uplynulém roce 2019, a pokud byste něco podobného chtěli u sebe, stačí mi napsat :).

Jedno velké díky patří ještě Mikoláši Bílkovi za super fotky z kreslení. Chtěl jsem původně dělat timelapse. Ale protože jsem dělal stěnu na 4x, nebylo by to tak pěkné a navíc musí mít člověk v místnosti dost temno, aby viděl promítnutý design na stěně.